Ayşecan Yemeniciler
Ayşecan YemenicilerUzm. Kln. Psikolog

Ayşecan Yemeniciler

Uzm. Klinik Psikolog

Eğitim hayatına Özel Yüzyıl Işıl Eğitim Vakfı’nda başlayan Uzman Klinik Psikolog Ayşecan Yemeniciler, lise eğitimini Özel St. Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlamıştır. Koç Üniversitesi‘nde Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Işık Üniversitesi’nde “Klinik Psikoloji” yüksek lisansını “yetişkin” alanında tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince stajını İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilimdalı’nda Prof. Dr. Vedat Şar’ın denetiminde yapmış ve Koç Üniversitesi ELC Programı’nda mentör psikolog olarak görev almıştır.

Yüksek lisans eğitimi süresince ise Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi Kadın Psikoz Bölümü‘nde stajını tamamlamış ve Doç. Dr. Nazlı Balkır’ın süpervizyonunda Işık Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezi’nde klinik psikolog olarak görev almıştır. Prof. Dr. Feryal Çam Çelikel‘in süpervizyonunda yürüttüğü Doğum Sırasının Kişilik Üzerindeki Etkileri isimli araştırmasını da bu süreçte tamamlayan Yemeniciler, profesyonel hayatına Prof. Dr. Mansur Beyazyürek ve Prof. Dr. Serdar Dağ’ın kurmuş olduğu SM Nöropsikiyatri Kliniği’nde devam etmiştir.

Bu deneyiminin ardından Uzm. Klinik Hipnoterapist Burak Uçkun ile Psikovital Terapi ve Danışmanlık Merkezi‘ni kurmuştur. Meslek hayatına uzman klinik psikolog ve T.C. Şişli Meslek Yüksek Okulu, Çocuk Gelişimi Bölümünde öğretim görevlisi olarak devam etmektedir.

Burak Uçkun
Burak UçkunUzm. Kln. Hipnoterapist

Burak Uçkun

Uzm. Klinik Hipnoterapist

İçinde yaratıcılık barındıran her şeye olan tutkusu, bilinçaltının gücüne olan derin saygısı onu içgüdüsel olarak Hipnoz ile tanıştırdı. Burak Uçkun, hipnoz eğitimini 1968’de kurulan, 50 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın ve Amerika’nın ilk ulusal akreditasyona sahip hipnoterapi akademisi olan Los Angeles’taki  Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)‘de aldı. Dünyada türünün tek akredite programı olan bu enstitünün klinik hipnoterapi programı ve diploması  American Hypnosis Association onaylıdır. Dünyaca ünlü bu akademinin kurucusu John Kappas, Hipnoz alanının gelişmesindeki en önemli figürlerden sayılmaktadır ve 1973 yılında ABD’nin ”Mesleki Ünvanlar Federal Sözlüğü” nde “Hipnoterapist” ve “Hipnotist” ünvanlarının resmi tanımını yapan kişidir. Günümüzde halen bu resmi tanım yürürlüktedir.  HMI’ın hipnoterapi programı insan zihninin bilinçaltı düzeyindeki eğitiminin beden ve insan davranışları üzerindeki pozitif etkileri konusundaki analiz ve yöntemleri ele alır. Burak Uçkun, USA’da 1972 yılında kurulmuş olan AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472 lisansına da sahiptir. (Lisans No: 11156582) .

“Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” eğitimini (tezli) “Hipnoz” konusundaki akademik bitirme teziyle İstanbul’da Beykent Üniversitesi‘nde tamamlamıştır. Stajını Türkiye’nin ilk psikiyatri hastanesi olan “Özel Fransız LAPE Hastanesi”nde yapmıştır.

Hypnotistanbul Bilinçaltı Değişim ve Hipnoz Merkezinin de kurucusu Burak Uçkun,  Uzm. Klinik Psikolog Ayşecan Yemeniciler ile birlikte Psikovital Terapi ve Danışmanlık Merkezi‘ni kurmuştur.

Burak, 1971 doğumludur. Kendi uzmanlık alanlarındaki profesyonel deneyimlerini Los Angeles’taki HMI College of Hypnotherapy’de aldığı “Klinik Hipnoterapi” eğitimiyle harmanlayarak, çeşitli konularda bilinçaltı motivasyon desteği almak isteyen danışanlarına arzu ettikleri bilinçaltı değişim ve kişisel gelişimi gerçekleştirmeleri konusunda destek olarak hedeflerine ulaşmaları konusunda bireysel seanslar ve grup eğitimleri ile yardımcı olmaktadır.